Systemowe rozwiązania STANDOM, czyli jak w 3 prostych krokach skutecznie walczyć z grzybem

Home/Porady/Systemowe rozwiązania STANDOM, czyli jak w 3 prostych krokach skutecznie walczyć z grzybem

Problem z grzybem na ścianie jest problemem bardzo złożonym . Odpowiedź na pytanie DLACZEGO SIĘ POJAWIŁ determinuje ścieżkę postępowania dla skutecznego i długofalowego rozwiązania problemu spędzającego sen z powiek milionom Polaków. Grzyby i pleśnie są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia, o czym piszemy więcej w zakładce „O NAS”.

Dlatego aby pozbyć się problemu na zawsze w pierwszej kolejności powinno zdiagnozować się przyczynę powstawania grzyba na ścianie i ją zlikwidować!
Jest wiele przyczyn powstawania grzyba i jeśli nie znajdzie i nie zlikwiduje się ,to każde kolejne kroki będą jedynie maskowały problem, a przy najbliższej okazji gdy warunki wilgotnościowe ponownie się pogorszą – problem powróci, często ze zdwojoną siłą. Dlatego tak ważne jest aby specjalista określił przyczynę . Jeśli np. grzyb powstaje w wyniku stałego dopływu wody, np. cieknąca rura wewnątrz ściany, czy cieknąca rynna od zewnątrz – należy naprawić i odciąć dopływ wody. Jeśli np. grzyb jest wynikiem zawilgocenia ściany bo bark jest docieplenia ściany lub docieplenie jest niewystarczające – należy poprawić izolację ścian, a jeśli np. w wyniku złego docieplenia fundamentów- poprawić ich izolację. Najczęstszą przyczyną powstawania grzyba jest jednak niedostateczna wentylacja, i ten problem jest najłatwiejszy w rozwiązaniu montując kratki wentylacyjne lub specjalne nawiewniki w oknach.

DOPIERO PO LIKWIDACJI PRZYCZYN WILGOCI można przystąpić do działań, które w 3 prostych krokach przeprowadzonych systemowo w odpowiedni sposób są w stanie zminimalizować ryzyko powrotu grzyba .

 

 


1. Pierwszym krokiem jest zabicie grzyba na ścianie , nie tylko to co widać ale przede wszystkim to co jest w ścianie. W tym przypadku polecamy nasz specjalistyczny płyn ACTIVE R ,

który jako jedyny na rynku zawiera srebro wnikające w ścianę likwidujące rozrost grzyba wewnątrz, jak i chlor który wybiela wykwity na ścianie bez potrzeby dodatkowego ich ścierania czy zeskrobywania.

Produkt należy aplikować dwukrotnie w odstępnie kilku godzin, ścianę umyć i wywietrzyć pomieszczenie.

2. Jak ściana będzie sucha można przystąpić do drugiego kroku jakim jest zagruntowanie ściany ( zwłaszcza w przypadku gdy ściana jest surowa, nie była wcześniej malowana,

lub gdy ubytki w obecnej powierzchni były duże i zostały uzupełnione nowym materiałem ) . Tutaj polecamy nasz grunt do powierzchni chłonnych PRIMER NANO lub PRIMER NK do powierzchni niechłonnych.

3. Trzecim krokiem zabezpieczającym jest pomalowanie ściany antygrzybiczną farbą ACTIVE H lub higieniczną farbą ACTIVE H PREMIUM , spełniająca najwyższe wymogi sanitarno-epidemiologiczne ( np. w szpitalach ).

Farby te dzięki swoim składnikom zawartym w mikrokapsułach działają aktywne tak długo jak długo farba jest na ścianie. Farby możemy barwić na dowolny kolor w palecie NCS.

 

 

Podobnie postępujemy gdy grzyby i pleśnie występują na zewnątrz budynku. W tym przypadku w punkcie 3 zalecamy nasze antygrzybiczne farby termoizolacyjne ACTIVE THERMO lub ACTIVE THERMO SUN

 

 

Produkty polecane do systemowej walki z grzybem

  • Promocja!
    Antygrzybiczny i bakteriobójczy płyn ACTIVE R
    Wybierz opcje Wybierz opcje Szczegóły
  • Wybierz opcje Wybierz opcje Szczegóły