Grunt głęboko penetrujący i podkład gruntujący

Pękająca i łuszcząca się farba, przebarwienia na ścianie, słaba przyczepność farby, tworzące się smugi na nowo pomalowanej powierzchni- to efekt rezygnacji z gruntowania ścian przed malowaniem. Preparaty gruntujące regulują nasiąkliwość podłoża i wzmacniają je, poprawiają przyczepność farb, a także wpływają na ujednolicenie koloru i zapewniają jego trwałość. Grunt do ścian oprócz tego, że wnika w podłoże i wiąże kruszywo, wyróżnia się także zdolnością przepuszczania pary wodnej, co utrudnia rozwój grzybów i pleśni.

Mamy do zaoferowania wodorozcieńczalne, wysokiej jakości preparaty gruntujące, wśród nich grunt głęboko penetrujący i podkład gruntujący. Grunt głęboko penetrujący może być używany do gruntowania ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Wyróżnia się najwyższym stopniem penetracji nanocząsteczek preparatu w głąb materiału. Przeznaczony jest go gruntowania nie malowanych, chłonnych, zakurzonych i porowatych powierzchni. Zalecany przed położeniem płytek ceramicznych, posadzek czy wykładzin podłogowych. Podkład gruntujący z dodatkiem piasku kwarcowego jest przeznaczony do finalnego przygotowania powierzchni przed nałożeniem farb, tynków mineralnych, elewacyjnych oraz mozaikowych. Zapewnia znakomitą przyczepność do różnych materiałów, ogranicza i wyrównuje chłonność podłoży, ułatwia wykonywanie wypraw tynkarskich. Przeznaczony do powierzchni nienasiąkliwych takich jak kamień, szkło czy płytki ceramiczne.

Nośna, czysta, niepyląca i równomiernie chłonna powierzchnia zapewni doskonały efekt malowania. Farba nie ulegnie przebarwieniu, a na ścianie nie zrobią się brzydkie smugi. Dlatego tak ważne jest gruntowanie ścian, przede wszystkim tych, które zostały wykończone płytami kartonowo-gipsowymi, gładziami i tynkami gipsowymi.

  • Wybierz opcje Wybierz opcje Szczegóły
  • Wybierz opcje Wybierz opcje Szczegóły