Farba elewacyjna – poznaj jej zalety

Home/Porady/Farba elewacyjna – poznaj jej zalety

Farba elewacyjna nie tylko podnosi estetykę budynku, ale i zabezpiecza go przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Powinna chronić ściany przed wpływem promieniowania UV, grzybów i pleśni, jak również trudnymi warunkami pogodowymi. Jeśli nadal zastanawiasz się nad jej zakupem, zapoznaj się ze wszystkimi zaletami farby elewacyjnej – na pewno cię przekonają.

Farba elewacyjna i jej funkcje

Głównym kryterium, na które najczęściej zwracamy uwagę podczas zakupu farby elewacyjnej jest estetyka. W końcu nie pozostaje ona bez znaczenia dla ogólnej prezencji budynku. Warto jednak pamiętać i innych funkcjach, jakie pełni dobra farba elewacyjna. Produkty, które znajdziesz w naszym sklepie, poza zapewnieniem budynkowi doskonałego wyglądu, dodatkowo:

 • Zabezpieczą go przed wpływem promieniowania UV,
 • Ochronią ściany przed grzybami i pleśniami (w tym celu zastosuj termoizolacyjne, antygrzybicze farby elewacyjne),
 • Zabezpieczą ściany przed wpływem kwaśnych deszczy, wiatru, mrozu.

Dla wytrzymałości elewacji

Farba elewacyjna powinna również gwarantować trwałość i elastyczność elewacji. Jej celem jest niwelowanie pęknięć oraz zapobieganie tworzenia się nowych. Wybierając farbę termoizolacyjną, zyskujesz dodatkowo ochronę przed przegrzewaniem się ścian, z kolei zimą – przed ich nadmiernym wychłodzeniem.

Długotrwała żywotność

Dobra farba elewacyjna będzie chronić twój budynek przez co najmniej 10 lat. Po tym czasie, jej właściwości nie zmieniają się niemal wcale. To wieloletnia inwestycja – na dobrym wyglądzie, ale i stanie technicznym ścian budynku nie warto oszczędzać.
Warto dodać, że mimo upływu czasu, dobra farba elewacyjna nie straci również swoich walorów estetycznych. Kolor na długo pozostaje intensywny, co farba zawdzięcza zawartości składników najnowszej generacji.

Jak widać, farba elewacyjna odgrywa duże znaczenie nie tylko estetyczne, ale również techniczne i higieniczne. Skorzystaj z naszej oferty wielofunkcyjnych farb elewacyjnych i ciesz się ścianami w świetnym stanie przez długie lata.

Polecane farby elewacyjne

 • Promocja!
  Wybierz opcje Wybierz opcje Szczegóły
 • Promocja!
  Brak w magazynie
  Wybierz opcje Szczegóły